کامپوزیت ساختمان و نکات مربوط به آن

محتوای جدول

کامپوزیت ساختمان و نکات مربوط به آن

در ابتدا لازم است بدانید کامپوزیت ساختمان، نوعی نمای کامپوزیتی از جنس ورق آلومینیوم است که در ابعاد خاص به واسطه نیروی متخصص و مجرب تولید می شود. این ورق های کامپوزیت هم برای نمای داخلی و هم نمای بیرونی کاربرد فوق العاده ای دارند.

امروزه یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان مدرن، کامپوزیت ساختمان است که برای نخستین بار در کشور آلمان ابداع شد. این تجهیزات در ابتدا با کیفیت بسیار پایین تولید شده و به همین سبب مورد عدم اهتمام و استقبال افراد قرار گرفت اما با گذشت زمان این محصولات دستخوش تغییرات وتحولاتی شده و کیفیت آنها ارتقا یافته است.

لازم به ذکر است بدانید ورق کامپوزیت آلومینیوم از دو لایه آلومینیوم و یک لایه پلی اتیلن در ابعاد متغیر و متفاوت تولید می شود. حداقل ضخامت در نظر گرفته شده برای آلومینیوم 3/0 الی 5/0 میلی متر و برای پلی اتیلن 3 الی 5 میلی متر می باشد. نکته قابل توجه این است که این ورق ها از لحاظ نوع آلیاژ، رنگ و نوع مواد به کار رفته در آن با یکدیگر متفاوت می باشند.

به طور کلی، ورق های کامپوزیت در کیفیت های متغیر تولید و به بازار عرضه می شود حال آنکه شرکت پرمیوم باند این محصولات را در نهایت کیفیت تولید و آنها را در دسترس مشتریان قرار می دهد.

مزایای و کاربرد کامپوزیت ساختمان

با توجه به نقش شگرف کامپوزیت ساختمان در نماسازی، این تجهیزات خود از مزایا و کاربردهای فوق العاده ای برخوردار می باشند. برخی از مهمترین امتیازات ورق های کامپوزیت عبارتند از:

نکته: یکی از کاربردهای مهم کامپوزیت ساختمان، قابلیت آب بندی است. آب بندی نما به گونه ای است که امکان نفوذ آب به زیر نما وجود ندارد. بر روی این ورق ها شیارهایی به کار گرفته شده که آب ناشی از باران و برف از طریق آنها خارج می شود.

image
image
image

انواع کامپوزیت ساختمان

امروزه ورق های کامپوزیت به عنوان یکی از رایج ترین و مهمترین مصالح ساختمانی در تنوع بی نظیری تولید و به بازار عرضه شده است که افراد بتوانند این محصول را متناسب با سلیقه خود تهیه و خریداری نمایند. به عبارتی، کامپوزیت ساختمان خود دارای انواع مختلفی است که پرکاربردترین آنها عبارتند از:

ورقه های کامپوزیت آلومینیومی بدون لایه محافظ

اینگونه ورق ها در برابر شرایط جوی و باران های اسیدی آسیب پذیر بوده و از کیفیت آن کاسته می شود. عمده ترین کاربرد این ورق ها برای دکوراسیون داخلی می باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× چه طور میتونم کمکتون کنم؟