ویژگی های پرمیوم وود

محتوای جدول

معرفی پرمیوم وود

پرمیوم وود، نوع خاصی از چوب است که به دلیل برخی واکنش های حرارتی پیشرفته نسبت به چوب های دیگر از استحکام بیشتری برخوردار می باشد. تولید این محصول نیازمند استفاده از مواد شیمیایی نمی باشد. همچنین این چوب ها در برابر برخی آسیب ها نظیر کپک، آفات، موریانه ها، ساس ها و قارچ ها نیز بسیار مقاوم می باشند.

لازم به ذکر است بدانید پرمیوم وود دارای رنگ و شکل و ظاهر ثابت است. به طوری که زیبایی ظاهری خود را برای سالیان متمادی حفظ می کند. برای تولید این محصولات اغلب از چوب صنوبر و کاج استفاده می شود. ترمووود برای نخستین بار به عنوان محصولی از فنلاند شناخته شده و سپس در کشورهای کانادا و آلمان نیز به طور گسترده تولید می شود.

چوب ترمو یکی از پرکاربردترین و رایج ترین مقادیر در صنعت ساختمان سازی است. استفاده صحیح و مناسب از این تجهیزات می تواند فضایی آرام و دلنشین برای افراد ایجاد کند.  همچنین ایجاد حس زیبایی، آرامش و طبیعی بودن را برای افراد به ارمغان می آورد.

برخی از مهمترین فواید و ویژگی های ترمووود ساختمانی پرمیوم باند عبارتند از:

  • سبک بودن نسبت به سایر مواد مشابه
  • حفظ رطوبت محیط در حد نیازهای طبیعی انسان
  • عادی کردن تغییرات دمایی ناگهانی (گرما و سرما)
  • نصب و اجرای سریعتر و تمیزتر
  • مقاوم در برابر آتش، آب، طوفان و سرما نسبت به سایر چوب ها
  • تجزیه پذیری و عدم آسیب به محیط زیست در هنگام تخریب
  • انعطاف پذیری و مقاومت بیشتر در برابر فشارهای خارجی (مانند زلزله و سایر حوادث)
  • عایق صوتی منحصر به فرد
  • ماندگاری بالا در برابر پوسیدگی در انواع شرایط آب و هوایی
  • مقاوم در برابر تاب برداشتن و تغییر اندازه
image

نکات مهم پیرامون ترمووود ساختمانی

پرمیوم وود را می توان در نمای بیرونی ساختمان، داخلی (دکوراسیون داخلی)، کفپوش ها، پارک ها استفاده کرد. امروزه متریال های چوبی جدید نظیر انواع چوب ترمو سبب شده تا معماری مدرن موجود در سازه های ساختمانی بازسازی و احیا شود.

لازم است بدانید برای ساخت ترمووود ساختمانی پرمیوم باند از فرآیندی با دمای بالا و فاقد اکسیژن استفاده می شود. به گونه ای که این مسئله مانع آتش گرفتن و سوختن این نوع چوب ها خواهد شد. به همین سبب، در سازه های جدید این تجهیزات کاربرد فراوانی دارند.

امروزه در بیشتر خانه های لوکس و مدرن از چوب های ترمو در انواع متعدد آن استفاده می شود. چوب ترمووود یک ماده سازگار با محیط زیست است که تنها با تکیه بر روش های طبیعی تولید می شود. به طور کلی، بر خلاف چوب معمولی، ترمووود به دلیل گرمایی که دریافت می کند ماندگاری طولانی دارد. قابل بازیافت بودن این تجهیزات می تواند در افزایش عملکرد آنها موثر باشد.  

یکی از نکات مهم پیرامون پرمیوم وود این است که ترکیب چوب با حرارت می تواند سبب افزایش طول عمر این تجهیزات شود. البته دوام این چوب ها تا حد زیادی بستگی به مدت زمان قرار گرفتن آن در معرض گرما و حرارت دارد.

در نهایت…

به عبارتی، از آنجایی که انتظار می رود پرمیوم وود پرمیوم باند دوام بیشتری داشته باشد، نیازی به تعمیر سطحی ندارد. در پاره ای از اوقات افراد با هدف افزایش زیبایی، به این تجهیزات رنگ و … اضافه میکنند. که این مسئله می تواند منجر به تغییر شکل و رنگ این تجهیزات شده و از زیبایی آنها کاسته می شود.

برای انتخاب و تهیه پرمیوم وود با کیفیت عالی کافیست به دفتر نمایندگی مرکزی پرمیوم باند واقع در تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ونک، برج نگار، طبقه 11 مراجعه کنید.

Post a comment

Your email address will not be published.

× چه طور میتونم کمکتون کنم؟