ورق کامپوزیت ساختمان و نکات مربوط به آن

همانطور که می دانید نخستین وجه و عنصر از ساختمان، نمای ساختمان است که در زیبایی و جلب نظر دیگران اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب مصالح و مواد مورد نیاز در نمای ساختمان از جمله مواردی است که در مقاومت و زیبایی آن تاثیرگذار می باشد. یکی از پرکاربردترین مصالح که امروزه در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، ورق کامپوزیت ساختمان است که در انواع و اقسام متعدد تولید و به بازار عرضه می شود.

ورق کامپوزیت ساختمان به گونه ای طراحی شده که در ساخت ساختمان های تجاری، اداری، صنعتی و … کاربرد فوق العاده ای دارد. این تجهیزات برای نخستین بار در کشور آلمان طراحی و تولید شد. با گذشت زمان شرکت های تولید کننده این محصول در کشورهای مختلف از قبیل ایران تاسیس شد.

بزرگترین و معتبرترین شرکت تولیدکننده ورق کامپوزیت ساختمان، شرکت پرمیوم باند است که این محصولات را در کیفیت عالی تولید و آنها را به بازار عرضه می کند. این پانل ها ترکیبی از دو لایه ورق های آلومینیومی و یک لایه پلی اتیلن است که متناسب با سلیقه های مختلف افراد طراحی و تولید شده است.

کاربرد ورق کامپوزیت ساختمان

امروزه ورق کامپوزیت ساختمان در تمامی کشورهای دنیا به آسانی تهیه شده و در دسترس همگان قرار گرفته است. این ورق ها از کاربردها و امتیازات بسیار زیادی برخوردار است که مهمترین آنها عبارتند از:

نکته: یکی از دلایل محبوبیت ورق های کامپوزیت ساختمان این است که  با شرایط جوی متغیر سازگاری دارد و هیچ عاملی نمی تواند بر روی کیفیت و استحکام آن تاثیر گذار باشد.

image

نکات مهم پیرامون ورق کامپوزیت ساختمان

هزینه نصب و اجرای ورق کامپوزیت ساختمان نسبت به سایر نماهای ساختمان بسیار اندک است و این یک امتیاز برجسته برای آن محسوب می شود. این ورق ها به سبب ضخامت، نوع آلیاژ و مواد سازنده با کیفیت از کاربرد های فوق العاده ای برخوردار می باشد.

سایز و ابعاد این ورق ها به صورت متغیر است و افراد می توانند آن را در ابعاد خاص و مشخص تهیه و خریداری نمایند. همچنین پایداری و مقاومت این مصالح در برابر تمامی عناصر خارجی نظیر تغییرات جوی، باران های اسیدی، زلزله، آتش سوزی و … موارد استفاده و کاربرد آنها را چندین برابر می کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط