loader image

محتوای جدول

این روزها با روی کار آمدن مصالح جدید و پیشرفته ای همچون ورق کامپوزیت، طراحان و پیمانکاران در نمای ساختمان از این مصالح استفاده می کنند. ورق کامپوزیت یکی از مصالح مدرن در صنعت ساختمان سازی است که این روزها استفاده از آن در بسیاری از نمای ساختمان رایج است. معرفی بهترین ورق کامپوزیت برای نمای ساختمان موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم.

دلایل استفاده از ورق کامپوزیت در نمای ساختمان

در نمای بیرونی ساختمان های تجاری و مسکونی از مصالح جدیدی همچون کامپوزیت استفاده می شود. ورق کامپوزیت از دو لایه آلومینیومی و یک لایه هسته پلی اتیلن تشکیل شده است که البته ضخامت آن نیز کم است. ورق کامپوزیت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که می توان از ویژگی های برتر آن به مقاوم بودن آن در برابر پوسیدگی، خوردگی، آتش سوزی، شرایط آب و هوایی اشاره کرد. از طرفی در مجاورت نور خورشید نیز بسیار مقاوم است و البته وزن سبکی دارد. علاوه بر این موارد می توان بیان کرد که ورق کامپوزیت دارای یک روکش است که البته دوام بالایی دارد و در برابر هر گونه خط و خش نیز بسیار مقاوم است. ورق کامپوزیت نصب سریع و راحتی دارد و از طرفی هزینه نصب و نگهداری آن نیز پایین است. دلایل استفاده از ورق کامپوزیت در نمای ساختمان را در ادامه شرح خواهیم داد.
  • زیبایی نمای ساختمان ورق کامپوزیت دارای طرح های متنوع و جذابی است که موجب زیبا سازی نمای ساختمان می شود.
  • مقاوم بودن در برابر آتش سوزی ورق کامپوزیت در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است و از همه مهمتر اینکه مانع از انتشار دود و آتش می شود.
  • مقاوم بودن در برابر رطوبت ورق کامپوزیت مانع از نفوذ رطوبت می شود به این دلیل که در برابر رطوبت بسیار مقاوم است و در برابر شرایط آب و هوا نیز مقاومت بالایی دارد.
  • مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی ورق کامپوزیت در برابر هر گونه زنگ زدگی نیز بسیار مقاوم است و در طول زمان رنگ و بافت آن تغییر نخواهد کرد.
  • داشتن بازتاب خورشید یکی از قابلیت ورق کامپوزیت این است که دارای بازتاب نور خورشید است به همین دلیل موجب کاهش هزینه های سرمایشی در فصول گرم سال می شود.
در معرفی بهترین ورق کامپوزیت برای نمای ساختمان می توان بیان کرد که ورق کامپوزیت یکی از مصالح مطلوب در بکار بردن نمای ساختمان تجاری و مسکونی است که دارای مزیت های زیادی است. از مهمترین مزیت های ورق کامپوزیت این است که موجب زیباسازی نمای ساختمان می شود و از طرفی هزینه نصب و نگهداری آن نیز پایین است. البته امنیت ورق کامپوزیت نسبت به دیگر مصالح بالاتر است. ورق کامپوزیت بر روی ساختمان

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت به عنوان پوشش بیرونی ساختمان گفته می شود که در زیباسازی کل نمای ساختمان تاثیر زیادی دارد. ورق کامپوزیت در نمای ساختمان تنوع رنگ بالا و وزن سبکی دارد که به راحتی نصب می شود. استفاده از ورق کامپوزیت در نمای ساختمان نسبت به دیگر مصالح از قبیل آجر، سرامیک، سنگ و شیشه بسیار رایج است.

بهترین ورق کامپوزیت برای نمای ساختمان

در معرفی بهترین ورق کامپوزیت برای نمای ساختمان می توان ورق آلومینیوم کامپوزیت را نام برد که ترکیبی از پلی اتیلن و آلومینیوم است. از این مصالح در نمای بیرونی ساختمان تجاری و مسکونی استفاده می شود. ضخامت ورق کامپوزیت آلومینیومی دارای دو نوع بوده که یک نوع ضخامت آن در حدود 4 میلیمتر و نوع دیگری نیز در حدود 3 و 5 دهم میلیمتر است. البته در صنعت ساختمان سازی از ورق کامپوزیت آلومینیومی با ضخامت 3 دهم میلیمتر استفاده می شود. در نمای بیرونی برج های و ساختمان های مرتفع نیز ورق کامپوزیت 5 دهم میلیمتر به کار می رود. در تابلوسازی نیز ورق آکونومی با پوسته 27 دهم میلیمتر کاربرد دارد.

مزیت های استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیوم

ورق کامپوزیت آلومینیوم یکی از مصالح مدرن در ایران است که دارای مزیت های زیادی می باشد. از این مصالح در نمای ساختمان، سقف پمپ بنزین ها، مغازه ها، بیلبوردها و مراکز خرید استفاده می شود. از مهمترین مزیت های استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیومی می توان به تنوع رنگ، پایداری و دوام، وزن سبک، استحکام رنگ، مقاومت در برابر شرایط نامساعد جوی و همچنین اجرای سریع و راحت آن اشاره کرد. کاهش هزینه های ساختمان یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه صاحبان ساختمان قرار می گیرد بنابراین به جای بکار بردن مصالح سنگین همچون آجر، سنگ و ... می توان از ورق کامپوزیت به عنوان بهترین مصالح در نمای بیرونی ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده کرد. از طرفی فراهم سازی امنیت ساختمان نیز بسیار اهمیت دارد بنابراین استفاده از ورق کامپوزیت آلومینیومی به عنوان بهترین مصالح در نمای ساختمان شناخته می شود به این دلیل که وزن سبکی دارد و در برابر خطرات احتمالی هیچ گونه خطر جانی ندارد. ورق کامپوزیت آلومینیوم

سخن پایانی

برای زیباسازی نمای درونی و بیرونی ساختمان های تجاری و مسکونی از ورق کامپوزیت استفاده می شود. در معرفی بهترین ورق کامپوزیت برای نمای ساختمان می توان به صرفه ترین مصالح را برای زیباسازی نمای ساختمان به کار برد. در این بین ورق کامپوزیت آلومینیوم یکی از مصالح به صرفه و پرکاربرد در نمای بیرونی ساختمان است که با پرداخت هزینه کمتر برای این مصالح می توان از مزیت ها و قابلیت های زیاد آن استفاده کرد.

سوالات متداول

1-عوامل موثر بر قیمت ورق کامپوزیت چقدر است؟ نمی توان قیمت دقیقی برای ورق کامپوزیت مشخص کرد در واقع عواملی همچون نوع برند، مقاوم بودن در برابر حریق، نوع ورق کامپوزیت، نوع لایه میانی و جنس پوشش رنگ از مهمترین عواملی است که بر قیمت کامپوزیت تاثیر زیادی دارد. 2- در ساختمان های بلند مرتبه مهمترین عواملی که در نظر گرفته می شود چیست؟ سبک سازی ساختمان یکی از مهمترین مواردی است که پیمانکاران و طراحان به این مورد توجه زیادی دارند. 3-در سبک سازی نمای ساختمان کدام مورد اهمیت دارد؟ در موضوع سبک سازی ساختمان، نمای ساختمان یکی از موارد مهمی است که با بکار بردن مصالح سبک همچون ورق کامپوزیت به آن اهمیت زیادی داده می شود. 4-کدام از یک ورق کامپوزیت در نمای ساختمان های بلند مرتبه بکار می رود؟ برای نمای ساختمان های بلند مرتبه از ورق کامپوزیت ضد حریق استفاده می شود.
× چه طور میتونم کمکتون کنم؟