ورق هانيكام

ورق آلومینیوم کامپوزیت هانی‌کامپ یا لانه زنبوری (Aluminum Composite Panel Honeycomb) از جمله جدیدترین مواد ساختمانی است که با توجه به نیاز روز طراحی و ساخته شده است.

آلومینیوم

آلومینیوم، فلزی معجزه‌گر و دومین فلز پرکاربرد جهان است. بیش از 30 میلیون تن آلومینیوم و آلیاژهای آن سالانه در سراسر جهان تولید می‌شود که در موارد متنوع و گوناگونی از جمله: بسته بندی، ساخت و ساز، حمل و نقل، خودرو و بخش های پرطرفدار صنعت هوا فضا مصرف می‌شود. وزن نسبتاً کم، مقاومت در برابر خوردگی و همچنین سهولت کاربرد آلومینیوم در مقایسه با فولاد مزایایی هستند که موجبات رونق بازار آن را فراهم کرده‌اند. این فلز ارزشمند از دیرباز در ساختمان‌سازی استفاده می‌شده است و روز به روز بر کمیّت و کیفیّت کاربرد آن افزوده می‌شود. استفاده از پانل‌های آلومینیومی در صنعت ساختمان‌سازی موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش مقاومت و پایداری ساختمان شده است. امروزه از آلومینیوم برای زیباسازی و نماسازی در سقف و پانل‌های دیواری استفاده می‌گردد.

ورق آلومینیوم هانی‌کامب

این ورق‌های آلومینیومی، قطعات تختی هستند که از دو ورق آلومینیوم نازک متصل هستۀ آلومینیومی ساخته شده‌اند. هستۀ این ورق‌ها از آلومینومی شش ضلعی یا هشت ظلعی ساخته شده است که به صورت لانه‌زنبوری (honeycomb) تولید می‌شوند که به سبک و مفاوم شده هر چه بیشتر این ورق‌ها کمک شایانی می‌کند.این ورق‌ها اغلب به عنوان روکش و نمای ساختمان‌های تجاری اداری استفاده می‌شود که علاوه بر زیبایی، دوام و قیمت مناسب، مزایای زیست محیطی نیز به همراه دارد.

مزایای ورق آلومینیوم هانی کامب

ورق آلومینیوم در ابعاد مختلف و با ضخامت‌های گوناگون تولید و عرضه می‌شود. این ورق‌ها به علّت انعطاف و قابلیت خم‌شوندگی به آسانی به شکل‌های مختلف شکل داده می‌شود و می‌توان آن‌ها‌ را در بسیاری از طرح‌ها و قالب‌ها به کار برد.
ورق‌های آلومینیومی هانی‌کامب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. طرح‌هایی شبیه به چوب، سنگ و … و در رنگ‌های گوناگون.
نصب این ورق‌ها بسیار ساده است و محدودیتی جهت نصب ندارند. ورق آلومینیوم کاپوزیت قابلیّت نصب بر روی بدنه‌های چوبی، بتنی و یا حتی ساختمان‌های نازک فولادی را دارا هستند.
استفاده از آلومینیوم در پروژه‌های ساختمانی، کاملاً با شرایط زیست محیطی همخوان است و آسیبی به محیط زیست نمی‌زند، زیرا به راحتی قابل بازیافت است و مصرف انرژی را بیش از 90 درصد کاهش می دهد.
ورق‌های کامپوزیت آلومینیومی هانی‌کامب، در عین مقاومت بسیار بالا، دارای وزنی بسیار سبک هستند. وزن سبک این ورق‌ها، هزینه‌های نصب و نگهداری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
ضخامت كل اين نوع ورق ١سانتيمتر ، ١/٥ سانتيمتر و ٢سانتيمتر قابل توليد مى باشد.

این ورق‌ها به اندازۀ فولاد مقاومند. دوام و مقاوم در برابر خوردگی و کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری از بارزترین خصوصیات ورق کامپوزیت آلومینیومی است.
لازم نیست که ورق کامپوزیت آلومینیومی رنگ شود، آلومینیوم برون رنگ آن نیز بسیار زیباست. امّا قابلیت رنگ شده نیز دارد و می‌توان آن را با هر مادۀ دیگر هماهنگ کرد. این ورق‌ها همچنین می توانند با طرح های شبیه به مواد دیگر مانند چوب یا سنگ مرمر تولید شوند.
هزینۀ نصب و نگهداری ورق‌های آلومینیومی بسیار مناسب است. این ورق‌ها به طور معمول سریعتر از سایر مواد نمای دیگر از قبیل گرانیت یا آجر نصب می‌شوند. هزینه های تعمیر و نگهداری آن‌ها نیز بسیار پایین است و سالیان سال سالم می‌ماند. همچنین هزینه‌های انرژی نیز کاهش می‌یابند، چرا که این ورق‌ها به عایق ‌سازی کمک می‌کنند.
ورق آلومینیوم کامپوزیت هانی‌کامب از بهترین و به روزترین مواد ساختمانی است که می‌تواند نمای ساختمان شما را به زیباترین شکل ممکن درآورد. جهت مشاوره و آگاهی بیشتر از این محصول با ما تماس بگیرید.